Περιγραφή προϊόντος
Το πυρότουβλο για φούρνο θερμικής επεξεργασίας έχει καλή αντοχή στη φθορά: το πήλινο πυρότουβλο έχει υψηλή σκληρότητα και πυκνότητα και η επιφάνειά του δεν φοριέται εύκολα, επομένως μπορεί να διατηρήσει το φινίρισμα της επιφάνειας και τη μηχανική αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Το πυρότουβλο για φούρνο θερμικής επεξεργασίας έχει καλή θερμομονωτική απόδοση: το πήλινο πυρότουβλο περιέχει συχνά ορισμένα θερμομονωτικά υλικά, όπως διογκωμένο περλίτη, διογκωμένο βερμικουλίτη κ.λπ. απόδοση σε περιβάλλον υψηλής θερμοκρασίας

Εφαρμογές πυρότουβλων για φούρνο θερμικής επεξεργασίας
Χημική βιομηχανία: Το πυρότουβλο για φούρνο θερμικής επεξεργασίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε διύλιση λαδιού, λιπάσματα, αιθυλένιο και άλλες επενδύσεις χημικού εξοπλισμού, αντιδραστήρες, αγωγούς, κλιβάνους θέρμανσης και άλλα μέρη.
Βιομηχανία ηλεκτρικής ενέργειας: Το πυρότουβλο για φούρνο θερμικής επεξεργασίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε λέβητα σταθμού παραγωγής ενέργειας, καπναγωγούς, εξοπλισμό αποθείωσης, εξοπλισμό αφαίρεσης σκόνης, καυστήρα και άλλα μέρη υψηλής θερμοκρασίας.

Φυσικός και χημικός δείκτης πυρότουβλων για φούρνο θερμικής επεξεργασίας
|
Είδη |
Δείκτης |
|
||||||||
|
/ |
N-1 |
N2a |
N2b |
N-3a |
N-3b |
N-4 |
N-5 |
N-6 |
||
|
Ανθεκτικότητα / βαθμός Μεγαλύτερη ή ίση με |
1750 |
1730 |
1730 |
1710 |
1710 |
1690 |
1670 |
1580 |
||
|
0.2Mpa Πυρίμαχα υπό φορτίο(RUL)/βαθμός Μεγαλύτερη ή ίση με |
1400 |
1350 |
/ |
1320 |
/ |
1300 |
/ |
/ |
||
|
Γραμμική αλλαγή/βαθμός αναθέρμανσης (1500 μοίρες, 2 ώρες) |
1400 μοίρες, 2 ώρες |
+0.1 -0.4 |
+0.1 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
|
|
1350 μοίρες, 2 ώρες |
|
|
|
+0.2 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
|
||
|
Φαινόμενο πορώδες/% Μικρότερο ή ίσο με |
22 |
24 |
26 |
24 |
26 |
24 |
26 |
28 |
||
|
CCS/Mpa Μεγαλύτερο ή ίσο με |
30 |
25 |
20 |
15 |
15 |
20 |
15 |
15 |
||
Πακέτα:

Εισαγωγή στο εργοστάσιο

Η Zhengzhou Caihua Kiln Masonry Installation Co., Ltd, που ονομάζεται CH Refractories ιδρύθηκε το 1984, διαθέτει προηγμένο εξοπλισμό διαδικασίας και σύστημα προετοιμασίας πρώτων υλών.

Ένα πλήρες σετ συμβατικού εξοπλισμού δοκιμών πυρίμαχων, μπορεί να εξασφαλίσει την ποιότητα πριν από την αποστολή στους πελάτες. Ετήσια παραγωγή ποικιλίας μορφοποιημένων και άμορφων πυρίμαχων υλικών 120,000 τόνοι.

Η CH Refractories παράγει κυρίως πυρίμαχα υλικά για μεταλλουργικές, βιομηχανίες οπτάνθρακα, τσιμεντοβιομηχανία, ηλεκτρική ενέργεια, χημικούς και γενικούς βιομηχανικούς κλιβάνους. Τα πυρίμαχα προϊόντα εξάγονται στη Μέση Ανατολή, τη Νότια Αμερική, τη Μέση Ασία, τη Νοτιοανατολική Ασία, την Αφρική και άλλες περιοχές.
FAQ
Ε: Τι είναι το Foreign Trade-Express;
Ε: Πώς μπορώ να πάρω την τιμή το συντομότερο;
Ε: Μπορώ να πάρω δείγμα για δοκιμή;
Ε: Τι είναι το MOQ του προϊόντος σας;
Ε: Πώς μπορείτε να εγγυηθείτε την ποιότητα των προϊόντων σας
Ε: Σε ποιες χώρες εξάγετε κυρίως;
Ε: Πόσο καιρό είναι ο χρόνος παραγωγής;
Ε: Τι όρο πληρωμής μπορείτε να αποδεχτείτε;
Ε: Μπορείτε να κάνετε OEM; Ή προσαρμοσμένα πακέτα;
Ε: Μπορώ να επισκεφτώ το εργοστάσιό σας;
Φυσικός και χημικός δείκτης πυρότουβλων για φούρνο θερμικής επεξεργασίας
|
Είδη |
Δείκτης |
|
||||||||
|
/ |
N-1 |
N2a |
N2b |
N-3a |
N-3b |
N-4 |
N-5 |
N-6 |
||
|
Ανθεκτικότητα / βαθμός Μεγαλύτερη ή ίση με |
1750 |
1730 |
1730 |
1710 |
1710 |
1690 |
1670 |
1580 |
||
|
0.2Mpa Πυρίμαχα υπό φορτίο(RUL)/βαθμός Μεγαλύτερη ή ίση με |
1400 |
1350 |
/ |
1320 |
/ |
1300 |
/ |
/ |
||
|
Γραμμική αλλαγή/βαθμός αναθέρμανσης (1500 μοίρες, 2 ώρες) |
1400 μοίρες, 2 ώρες |
+0.1 -0.4 |
+0.1 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
|
|
1350 μοίρες, 2 ώρες |
|
|
|
+0.2 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
+0.2 -0.5 |
|
||
|
Φαινόμενο πορώδες/% Μικρότερο ή ίσο με |
22 |
24 |
26 |
24 |
26 |
24 |
26 |
28 |
||
|
CCS/Mpa Μεγαλύτερο ή ίσο με |
30 |
25 |
20 |
15 |
15 |
20 |
15 |
15 |
||


